2021 Teknoloji Trendleri! Teknoloji Gelişiyor!

teknoloji gelişiyor

2021 Yılının Teknoloji Trendleri! Teknoloji Gündemi!

    Geçmişten günümüze kadar teknoloji son hızla gelişmeye devam etmektedir. peki 2021 yılında bizleri hangi teknolojik değişimler beklemektedir bunları sizlerle tanıtacağız.

5G BOMBA GİBİ GELİYOR

5G teknolojinin en hızlı veri iletim hizmeti sunmaktadır. 2021 yılında hayatımızda yer alacak olan, 5G kullanılan cihazın hızına göre 1 ile 10 Gbps arasında değişiklik sağlanmaktadır. BTK tarafından yapılan açıklamaya göre 5G teknoloji Türkiye'de ilk defa kullanılacağı belirtilmiştir. 2021 yılında hayatımıza giren 5G avantajlarını saymakla bitiremeyiz daha hızlı çekim gücü, veri iletimi gibi bir çok teknolojinin önünü bizlere açmaktadır.

Robot Asistanlar Geliştirilecek

2021 yılına kadar gelişmekte olan robotlar günlük hayattaki işlerimize kolaylık sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile robotlar da oldukça fazla rağbet görmeye başladı tam bu noktada bomba gibi hayatımızı şekillendiren robot çeşitleri de armaya başladı bunlar : hasta bakıcı hostesler, garsonlar sıklıkla kullanılmaya başladı. 2021 yılında evlerimizde kullanımı artacaktır.Uzaktan çalışmak yaygınlaşıyor

Covid-19 nedeniyle uzaktan çalışma dönemine geçiş yapılmış ve büyük oranda rağbet görmüştür. 2021 yılında uzaktan çalışma modelleri artmış ve teknoloji açısında büyük yenilikler sağlayacaktır. Pandemi dolayısıyla işlerini erteleyenler çoğalmıştır tam bu noktada, 2021 yılında dijital ortamda nasıl çalışılır neler kullanılır bunlar sistemsel şekilde geliştirilmeye devam etmektedir.

Katlanabilir telefon artışı

 Teknolojinin en büyük ilgi odağı olan telefonlar gün geçtikçe değer almaktadır. Uzun süredir kullanılan katlanabilir telefonlar gündemde olup fazlasıyla talep görmektedir. 2021 yılında daha fazla üstünde durulacağı ve popülerlik açısında büyük bir rağbet alacağı da açıklanmıştır.

Yere gömülü trafik ışıkları

Ülkeler de yaygın olan bu yere gömülü trafik ışıkları 2021 yılında Türkiye' de yaygınlaşması hedeflenmektedir. Gelişen teknoloji ile çağımızın getirdiği olumsuz telefon bağımlılığı ortaya çıkmıştır bu sebepten dolayıdır ki yeni yılda trafik lambaları değer görecektir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile.

Esenlikler ile kalmanız temennisi ile.

Hoşçakalın. Teknoloji ile Kalın.

Yorumları Göster

Yorum Gönder