Gebelik Sonrası Göbek Sarkması Nasıl Engellenir?

Göbek sarkması
hamilelik sonrası göbek sarkması

Gebelik sonrası göbek sarkması nasıl engellenir?

Hamilelikte bebeğin ve annenin sağlığı için kilo alınması gerekir. Bazı annelerimiz aldığı bu kiloları daha kolay verirken bazılarımız ise veremez. Bu kilolar kolayca verilse dahi göbek bölgesinde oluşan kilolardan sonra sarkma meydana gelir. Çok kilo verildikten sonra yaşanan bu problemi çeşitli egzersiz ve sağlıklı ve düzenli beslenme ile önleyebiliriz.

Karın bölgesindeki kaslar doğumdan sonra gevşer. Hamileyken oluşan deri doğumdan sonra fazlalık olarak kalır. Kemiklerin gevşemesi göbek sarkmasına sebebiyet verir. Doğum yaptıktan sonra en az 5 kilo verebiliriz. Bunu spor ve beslenmeyle birlikte eski istediğimiz hale gelebiliriz.

Yürüyüş yaparak örneğin (1.5) kilometre bile 100 kaloriden kurtulmamız demektir. Bu yüzden fırsat buldukça yürüyüş yapın. Bebeğinizi yanlız bırakmak istemezseniz  bebeğinizide bebek arabasına koyarak yürüyebilirsiniz. Daha fazla kilo vermenize yardımcı olacaktır. Zamanla daha fazla ve daha hızlı yürüyebilirsiniz. Ayrıca pilates yapmak yogayla ilgilenmek de bir hayli iyi gelecektir. karın bölgenizi hedefler. Kilo vermeze yardımcı olur ve sıkılaştırır.

Dizlerinizi bükün ve ayaklarınız yere bassın. Leğen kemiğinizi yukarıya tavana doğru kaldırıken nefesinizi alın verin. Hareket ederken sırtınızı ve omuzlarınızı yerden ayırmayın. Bu hareketleri on beş kez tekrar edin.

Sık sık süt tüketin yağsız olmasına özen gösterin. Sebze tüketmeyi unutmayın. Öğün atlamadan kendinzi de aç bırakmadan dengeli beslenin. Bol bol su içmeniz gerekmektedir. Vücudunuzun suya olan ihtiyacını görmezden gelmeyin ve su içmek daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Hamilelik Bilgisi İçin Lütfen Tıklayınız.

Yorumları Göster

Yorum Gönder